Çarşamba, Eylül 27, 2023
More

  Snapchat Y kuşağında hızla yükseliyor

  Snapchat, Y kuşağı kullanıcıları arasında hızla yükseliyor. Yeni bir araştırmaya göre, Snapchat Y kuşağının en çok kullandığı üçüncü sosyal ağ oldu.

  comScore tarafından ABD’de yapılan yeni bir araştırma, Y kuşağının en popüler üç uygulamasını belirledi. 18-34 yaş arası kullanıcıların akıllı telefonlarında en çok kullandıkları uygulamaları belirleyen araştırmada, Facebook yüzde 75.6 ile birinci oldu. Facebook’u yüzde 43.1 ile Instagram, yüzde 32.9 ile Snapchat takip etti.

  Sıralamada en hızlı yükseliş gösteren uygulama ise Snapchat oldu. comScore verilerine göre, sosyal ağın Kasım 2013’te Y jenerasyonu tarafından kullanım oranı sadece yüzde 12.1’di. Aynı ay içinde, Facebook sosyal ağı satın almak için 4 milyar dolarlık teklifte bulunmuştu.

  Facebook peşinden gelmeye çalışıyor

  Facebook teklifini reddederek risk alsa da, Snapchat genç ve yetişkin kullanıcılar arasındaki kullanımını artırmayı başardı. Yine comScore’un Nisan 2013 verilerine göre, Snapchat’in 25-34 yaş arası kullanım oranı yüzde 18’e ulaştı. 18-24 yaş arası grupta kullanım oranı yüzde 50 olan Snapchat’in Y kuşağı ortalaması yüzde 32.9 olarak belirdi.

  TechCrunch, Z ve Alpha gibi geleceğin jenerasyonlarını etkileyecek sosyal medya akımında Snapchat’in önemli bir yer tuttuğunu ve Facebook’un gizlilik konusunda yaşadığı sorunlardan avantaj elde ettiğini belirtti. Facebook, Snapchat benzeri Slingshot uygulamasıyla hayal kırıklığı yaşamıştı.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler