Çarşamba, Eylül 27, 2023
More

  Google Earth Pro artık bedava

  Google, bir zamanlar 399 dolar fiyatı olan Earth Pro programını bedava sunmaya başladı.

  Google, Dünya’yı bilgisayarlara taşıtan Earth Pro programının 399 dolarlık ücretini kaldırarak bedava olarak sundu. Google Earth Pro ürün müdürü Stafford Marquardt, Windows PC veya Mac için programın bedava olarak indirilebileceğini açıkladı.

  Marquardt, blog sayfasından yaptığı açıklamada, ‘Google Earth Pro’nun geride kalan 10 yılda yürüyüş yapmak için bir yer belirlemek veya çatılardaki güneş panellerine bakmak gibi sayısız işlev için hayatın her alanından insan tarafından kullanıldığını’ söyledi.

  En ücra sokaklara girebileceksiniz

  Google Earth’e kıyasla 4800×3200 çözünürlükte görüntü kalitesi sunan Earth Pro, kolay yer tespiti için binlerce adresin hafızaya yüklenebilmesine de imkan veriyor. Ekran görüntülerini HD formatında video olarak kaydedilebilmesinin yanı sıra, mesafe ve alanlar her türlü geometrik şekilde ölçülebiliyor.

  İş ve bilim dünyası için başta demografik bilgi elde etmek için kullanılan Google Earth Pro, şehirleri 3D görebilmeyi ve dünyanın dört bir yanındaki en ücra sokaklara bile göz atmayı sağlıyor.

  Google Earth Pro çalıştırabilmek için bilgisayarınızın Windows XP veya üzeri olması gerekiyor. Mac kullanıcıları ise OS 10.6 veya üzerini bulundurmak zorunda. En az 500 MB yer isteyen program için 512 MB RAM yeterli.

  Google Earth Pro indirmek için tıklayın.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler