Home Teknoloji Donanım&Elektronik Android Uygulamaları Windows 10’da Emülatörsüz Kullanılabilecek!

Android Uygulamaları Windows 10’da Emülatörsüz Kullanılabilecek!

12025
0
building 1011876 1920
building 1011876 1920

Uygulama geliştiricilerinden beklediği desteği alamadığı için beklediği yükselişi yakalayamayan Windows Phone ekosistemi için alternatif yollar aranmaya başlanmıştı. Uygulama geliştiricilere Android uygulamalarının kodlarını yeniden kullanarak Windows Phone cihazlara uygun uygulama geliştirme olanağı sunulmasına rağmen hala ivme yakalanamaması Microsoft’un planlarını değiştirmesine neden oldu. Windows Phone gibi Windows 10 ekosistemi de Apple ekosistemine göre uygulamalarda istediği stabilizasyonu sağlayamıyor. Şirket daha önce arşive kaldırılan Project Astoria’nın bir benzerini hayata geçirmeyi hedefliyor.

Microsoft Nokia Lumia – Windows Phone
Firmbee – Pixabay

Microsoft’la ilgili yaptığı haberlerle bilinen ünlü gazeteci Zac Bowden, Windows 10 kullanıcılarını mutlu edecek bir haber paylaştı. İddiaya göre Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının Android uygulamalarını emülatörsüz kullanabilmesi için çalışıyor. Eğer istenilen ilerleme sağlanırsa Android uygulamalarını Windows bilgisayarında kullanmamızı sağlayan emülatörlere ihtiyaç kalmayacak gibi görünüyor.

Microsoft’un üzerinde çalıştığı yenilik henüz gelişme aşamasında bulunuyor. Ne zaman yayınlayanacağı belli olmayan özelliğin 2021’in başında gelebileceği söylentisi mevcut. Konu ile ilgili aldığı bilgileri paylaşmaya devam edeceğini belirten Bowden, daha detaylı bilgiler almak istediğini fakat henüz detaylı bilgi edinemediğini aktardı. Aynı zamanda bu özelliğin bilgisayarda nasıl çalışacağı hakkında da henüz bir açıklama yapılmadı.

Bu özellik sonrasında Windows 10 bilgisayarlarınız ile doğrudan Android uygulamaları kullanabileceksiniz

Samsung telefonlarla, halihazırda Windows Telefon uygulaması üzerinden Android uygulamalarını kullanabiliyorsunuz. Microsoft ve Samsung’un yapmış olduğu işbirliği sonucu, sadece Samsung kullanıcılarının faydalanabildiği bu özelliğin tüm Android kullanıcılarının erişimine açılması heyecan verici bir haber olsa da, henüz Microsof tarafından onaylanmadığını unutmayalım. Konu ile ilgili olarak Microsoft ekibinin yapacağı açıklama bekleniyor.

Gelişmeler için sayfamızı takip edebilirsiniz.

Kaynak: Mspoweruser

SOURCEmspoweruser
Previous articleBöcek Aleminde Bir İlk: Biomineral Zırh Kuşanan Karıncalar
Next articleParkinson Hastalığı Ve Son Yıllardaki Umutlandıran Çalışmalar
Erman Mutlu
Kripto para, blockchain ve teknoloji konularıyla ilgili 2019 yılından Dijitalx'de içerik üretiyor.