uc
uc

Post İnsan: Transhümanism ve Geleceğin Sayborg’u siz olmak ister miydiniz? DijitalX yazarları sizin için buluşup Sayborg üzerine ikinci bir sohbet gerçekleştirdi.

Ucüncü podcast’de hangi konulara değinildi:

Amerika Savunma Bakanlığı Pentagon’a bağlı olarak Savunma ve Araştırma Projeleri üretmekten sorumlu (DARPA) Ajansini ele aldik. Beyaz saray , teknoloji firmaları ve ABD akademi dünyasının da yardim ettiği DARPA’da hangi projeler gündemde? DARPA nasıl kuruldu? Yönetim şekli nasıl?  Geliştirilen teknolojiler neler ve biz neresindeyiz?

Referanslar:

Kitap :

Robotik Savaş (P.W Singer)

Cyborg Askerleri

https://www.oobject.com/category/16-genuine-cyborg-technologies/

Alzheimer hastaları için 64 kanaldan 3D teknolojili microelektrotlar vasıtasıyla gerçek zamanlı bilgi ve anıları depolanmaya calısılıyor.

https://www.sciencedaily.com/releases/2014/07/140710175337.htm

Ev yapımı bombalarin lazerle tespiti

https://www.cbsnews.com/news/darpa-helped-create-the-internet-heres-what-theyre-working-on-now/

Autopilot dronelar 

CBS This Morning

Previous article‘Ateş Çemberi’ 2020 Güneş Tutulmasına ait 20 Görkemli Fotoğraf
Next articleJaponya’nın Fugaku Süper Bilgisayarı, Dünya Sıralamasında Birinciliği Kaptı
Bahar Elif Akyuz
Uluslararası ilişkiler kariyerine 2007 Nato/SHAPE'de başlayan Bahar Elif Akyuz, 2009 yılında Avrupa Birliği kriz önleme ve çatışmaların barışçıl çözümü konusunda uzmanlaşmıştır. 14 yıllık AB enstitüleriyle çalışma tecrübesini bugün STK'ların daha etkili sosyal kampanya yapmaları için kullanmaktadır. Başarılı iletişim teknikleri, görsel iletişim ve aktivizm alanında eğitimler veren Akyuz, aynı zamanda film yönetmeni ve senaristtir.